ZAPOWIEDŹ | 06
<< | ^ | >>
Nareszcie! Kontynuacja rewelacyjnego SOUL CALIBUR zaczyna nabierać realnych kształtów. W końcu Namco udostępniło pierwsze screeny oraz garść informacji. Na temat fabuły na razie nic nie wiadomo, jednak są pierwsze informacje odnośnie postaci.

W pierwszym SOUL CALIBUR było ich aż osiemnaście, zaś SCII ma ich mieć co najmniej tyle samo a nawet więcej. Na razie pewne jest że powrócą: Taki, Ivi, Astaroth, Mitsurugi, Nightmare, Siegfried. Do tego pojawiają się kolejni debiutanci. Pierwszą z nic jest Cassandra, która podobno jest młodszą siostrą Sophitii. Jej styl walki, zestaw ciosów i sam wygląd jest bardzo podobny jeśli nie identyczny. Drugą nową postacią jest kolejna panienka. Nosi imię Tarimu a w walce posługuje się dwoma małymi sztyletami. Jeśli wierzyć wszystkim informacjom to stylem walki bardzo będzie przypominać Maxiego z pierwszego SOUL CALUBUR. Czyli szybkie, efektownie wyglądające ataki i długie combosy. Ostatnią nową/starą postacią ma być Hwang. Choć inne źródła podają że to ma być kumpel Hwanga z wojska – Hong. Ze screenów i filmików ciężko wywnioskować, która informacja jest prawdziwa. Zwłaszcza że Hong ma walczyć tym samym stylem co Hwang. Prócz tego mają się pojawić jeszcze co najmniej dwie zupełnie nowe postacie. Wszystko fajnie, tylko co z resztą starej gwardii?

Ogniem po jajachach?! Eeee...

Gdzie moja ulubiona Seung Mina? Co z równie śliczną co zabójczą Xianghua? A reszta postaci? Kilik, Voldo, Cerwantes, Rock oraz cała reszta nie została na razie potwierdzona. Jednak z czasem, gdy pojawiają się nowe screeny widać że te postacie powrócą.

Grafika jak i cały engine gry ulegnie lekkiej zmianie.

Znowu się popisuje! Zaraz zrobi sobie krzywdę!

Pierwszą z nich będzie dodanie ścian, na podobieństwo DEAD OR ALIVE 2/3 czy też TEKKEN 4. czyli możemy spodziewać się całej masy specjalnych kombinacji i rzutów do wykonania tylko przy ścianie.
Ciekawe jakie będą opinie fanów. Znakomity system swobodnego poruszania się po arenie nie zmieni się. Mają dojść nowe zagrania, jednak chwilowo niewiele wiadomo. Jednak z całą pewnością sporo mówią screeny. Graficznie SOUL CALIBUR II wygląda prześlicznie. Szczegółowe postacie, znakomite textury i genialne oświetlenie.

Postacie mają znakomite cienie a wszelkiego rodzaju rozbłyski przy starciach broni wyglądają po prostu genialnie. Same postacie wyglądają lepiej niż kiedykolwiek. Taki posiada lekko zmieniony, obcisły strój który podkreśla wszystkie krągłości jej ciała. Aż miło popatrzeć^_^ Astaroth wygląda teraz jak prawdziwy demon, zaś Ivi jest jeszcze bardziej sexi. Podobnie jest z animacją, która jest niesamowicie płynna. A to jeszcze nie jest pełna wersja. Co prawda do tej pory dane mi było zobaczyć jedynie statyczne screeny i kilka filmików ale to wystarczyło. Bo nawet na statycznych screenach najnowsze dziecko Namco robi wrażenie. Teraz najważniejsze pytanie: kiedy? W chwili obecnej jeszcze nie ustalono terminu premiery na konsole(w momencie gdy czytacie te słowa wersja automatowa już jest).

Kijkiem po żebrach...

Jednak możemy przypuszczać że stanie się to niedługo. Co ciekawsze każda z kolejnych części pojawiała się na innej platformie. SOUL EDGE/BLADE zagościł na pierwszym PlayStation, SOUL CALIBUR został przeniesiony wyłącznie na Dreamcasta zaś SCII jako pierwsza otrzyma nowa konsolka Nintendo – GameCube (jedna z ukrytych postaci ma być Link z serii Zelda). Jednak już teraz wiadomo że konwersja SCII nie ominie jeszcze dwóch gigantów – Sony i Microsoftu. Panowie z Sony prowadzą rozmowy o przeniesieniu tego cuda na PS2, podobnie jak Bill. W efekcie końcowym może się okazać że to właśnie PS2/X-Box jako pierwsza otrzyma SOUL CALIBUR II. Jednak w chwili obecnej największym pewniakiem jest GameCube, głównie z tego względu że gra jest pisana od początku właśnie na tą konsolkę.

Platforma: GameCube, PlaySatation 2, X-Box Producent: Namco Wydawca: Namco Termin wydania: I-II kwartał 2003
Konsolite