RECENZJA | 12
<< | ^ | >>
Jest rok 1942. Plaża Omaha. Znajdujemy się na statku amerykańskiej marynarki. W pewnym momencie rozlega się głos dowódcy. Krzyczy coś, żebyśmy ładowali swoje tyłki na łodzie transporterowe. Wszyscy wskakują do tych puszek. Nagle transporterowiec się odczepia, i wpadamy w nim do wody. Jeden z naszych ludzi wypadł, podpływamy do niego i zabieramy go na pokład. W tle widać bunkry na plaży i barki które dopływają.

Jesteśmy już blisko. Słychać głuchy wybuch i barka przed nami rozsypuje się w drobne części a zwłoki załogi dryfują swobodnie po wodzie.
Dwie minuty później dopływamy do brzegu. Naszym oczom ukazuje się straszny widok. Cała plaża jest pokryta szczątkami barek i zwłokami amerykańskich żołdaków. Przednia klapa opada by umożliwić nam wyjście z barki. Kule świszczą i odbijają się od naszej puszki transportowej. Czujemy się jak sardynki. Jeszcze klapa nie zdążyła dobrze opaść a zauważamy gniazdo CKMu, które otwiera do nas ogień. Kule odbijają się od wnętrza barki dziesiątkując moich żołnierzy. Ja sam ginę parę sekund później próbując się wyczołgać z barki.

Do kawalerii wstąpić chciałem!


KLON OPERATION FLASHPOINT?
Lubicie Filmy Wojenne ?
Jeśli nie to Szkoda, ponieważ ta gra może wam się nie spodobać.
Jeśli oglądaliście Szeregowca Rayana i chcieli byście zagrać w grę w której możecie uczestniczyć w II wojnie światowej to ta gra została stworzona właśnie dla Was. Przechodząc do podtytułu to nie jest to klon Operation FlashPoint. Oczywiście tutaj też możemy sterować pojazdami, począwszy od Tygrysa poprzez Spitfire, kończąc na lotniskowcu. Zresztą gry te toczą się w zupełnie innych czasach.

Ja lecę! Ja lecę! Aaaaa...heheheee


MISJE
Gra ta jest bardzo historyczna.
Możemy w niej toczyć wiele bitew np. Bitwa o Midway. Wskakujemy do samolotu na lotniskowcu i lecimy na żółtków (nie do baru i nie na stadion dziesięciolecia :P )
Każdą bitwę możemy stoczyć albo obrońcami albo atakującymi. Możemy też walczyć w miastach np. Berlin albo Kursk. W jednej z takich misji wbijamy się do ruin domu z bazooką i czekamy aż będzie przejeżdżał tędy Tygrys i oddajemy mu jeden celny strzał w wieżyczkę unieruchamiając ją. Po takim ataku czołg jest bezradny. Jeżeli to przeżyje wtedy zajmą się nim twoi ludzie.

Panowie do szalup! Wiejemy!!!

WYPOSAŻENIE ORAZ BŁEDY W GRZE
Po uruchomieniu i wczytaniu bitwy pierwszą rzeczą którą mamy wybrać jest kim gramy
Assault- żołnierz, karabin maszynowy, granaty i nóż.
Następną profesją jest Skaut - snajper ma możliwość wzywania artylerii.
Wreszcie przychodzi czas na medyka i mechanika. Ten pierwszy ma możliwość leczenia oraz posiada karabin maszynowy.
Co do drugiego jest to bardzo fajna profesja, a to dlatego ponieważ możesz zostawiać miny oraz ładunki wybuchowe i reperować zniszczone pojazdy.
Teraz czas na błędy, których nie brak. Pierwszym błędem jaki widać jest brak krwi (przecież to wojna!!!) drugim jest to, że nie można unieruchomić pojazdu tak jak w Operation Flash Point strzelając mu w koła albo zrywając gąsienice. Na szczęście pociski wystrzeliwane z wyrzutni rakiet nie lecą po lini prostej. Atutami gry jest na pewno prawo fizyki oraz wspaniałe odwzorowanie modelów broni , pojazdów oraz żołnierzy. Zapomniałbym o jednej rzeczy, mianowicie jakimi armiami dysponujemy: Mamy do wyboru Armie radziecką, amerykańską, japońską oraz niemiecką. Każda różni się pojazdami oraz bronią. Jedną z rzeczy od których opadła mi kopara było wspaniałe intro do gry. Polecam ją każdemu kto ma szybkiego kompa ponieważ to jest jedna z wad gry.
Multiplayer jest identyczny co singleplayer.
Mad_boy


Shooter/TPP

Digital Illusions

Cenega Poland

Już jest

Pentium III 500MHz, 256MB RAM, 16MB akc. 3D


Pentium III 500MHz, 256MB RAM, 16MB akc. 3D


9+    |    9    |    7

8

+ klimat
+ ciągle w ukryciu
+ przygniatające dźwięki
- Drobne błędy
- wysokie wymagania
- To by było na tyle :)